Vrijdag 12 december is bij de Duinschutters voor de eerste keer de nieuwe discipline Service Pistol geschoten. 15 enthousiaste pistool schutters schoten deze avond op de 25 meter baan onder leiding van Luc en Michel. De charme van de nieuwe discipline is dat ook klein kaliber schutters op een veel dynamischer manier de schietsport kunnen beleven.
Bij service pistol schiet je op verschillende afstanden (25, 20, 15 en 10 meter) op twee kaarten, steeds in enkele seconden zes schoten. Voor menigeen was dat nog even wennen op deze avond, maar daar was het ook voor bedoeld. De door Piet speciaal voor deze discipline gemaakte timer bleek erg handig. Zo konden in twee en een half uur tijd ruim 22 rondes worden geschoten. Aan het einde van iedere schietbeurt zagen we over het algemeen lachende gezichten. Dus het voorziet zeker in een behoefte.
De maximaal te behalen score bij service pistol is 240 punten (24 schoten op twee kaarten). Uiteindelijk behaalde Michel de hoogste score met 220 punten. Vlak daarachter volgde Piet (219 punten) en als derde Dave (217 punten). De volledige einduitslag vind je hier.
Het bestuur gaat bezien of service pistol een vaste plek kan krijgen op de vereniging. Een volgende proefavond om kennis te maken met deze discipline zal waarschijnlijk begin 2015 worden gepland.